Nowości i promocje Bieżące promocje na wybrany asortyment przedmiotu naszej działalności. Znajdziesz tu informacje o aktualnych trendach i nowej jakości.

News

Konserwacja i pielęgnacja okien PCV

konserwacja i pielęgnacja okien

Zakupili Państwo okna u nas? Gratulujemy dobrego wyboru !

Aby móc cieszyć się ich niezawodnością przez długie lata, pamiętajcie o

pielęgnacji i konserwacji okien PCV !

                                                            

  1. Czyszczenie: Okna PCV mają tą zaletę, że są dość łatwe w utrzymaniu, ale należy pamiętać o kilku podstawowych zasadach. Zaraz  po zamontowaniu okien  należy  dokładnie  wyczyścić  ramę  okienną z zanieczyszczeń  pozostałych  po procesie produkcyjnym oraz resztek np. zaprawy  tynkarskiej po montażu  szczególnie w  dolnej części najlepiej użyć do tego odkurzacza, który  dokładnie wciągnie  wszystkie  zanieczyszczenia. Po takim oczyszczeniu można przystąpić do mycia okna.
    Zabrudzenia  ram okiennych czyścimy  przy pomocy leniej  wody z  dodatkiem łagodnych  środków  myjących  lub  środkami  przeznaczonymi do czyszczenia  stolarki okiennej. Nie należy  używać  ostrych drucianych szczotek. W celu umycia  szyb, warto wykorzystać także  specjalnie  do tego przeznaczony  płyny dedykowane  dla  szkła Zarówno w przypadku  ram jak i szyb nie powinno się  stosować żadnych preparatów żrących ani mocnych  środków chemicznych. Mogą one  uszkodzić  powierzchnie a nawet wpłynąć na prawidłowa pracę.


  2. Regulacja i konserwacja okuć: Czy regulacja  jest konieczna ? - sprawdzamy to kilkukrotnie otwierając i zamykając okno, jeśli okno zamyka się  lekko i nie trzeba użyć  do jego zamknięcia siły nie trzeba dokonywać regulacji jeśli jednak okno ociera, ciężko się otwiera, zamyka należy dokonać regulacji okien. Wg rysunku poniżej:


    Należy  również  pamiętać  o regularnym , przynajmniej raz w roku smarowaniu  elementów okuć  by zapewnić lekkość ich  działania. Podczas konserwacji najważniejsze są ruchome elementy okuć oraz  punkty ryglujące.
    Do smarowania należy stosować smar lub olej maszynowy  bez zawartości żywic i kwasów.


  3. Konserwacja uszczelek: polega na ich dokładnym oczyszczeniu, a następnie przynajmniej raz w roku powinno się je nasmarować preparatem do uszczelek okiennych lub smarem silikonowym lub wazelina techniczną dzięki  temu zachowają swoja elastyczność. 

 Regularnie dokonywane konserwacje są gwarancją bezawaryjności i szczelności Twoich okien !

 


Chcesz wiedzieć więcej na temat okien?

Zobacz pozostałe nasze artykuły:

Słownik pojęć związanych z oknami - Aktualna oferta na okna

Zapraszamy również do kontaktu telefonicznego lub osobistego w naszym

Salonie okien i drzwi w Oświęcimiu, ul. Jagiełły 77C

 

MONTO-PLAST II
30 lat doświadczenia w branży okiennej. Sprzedaż i profesjonalny montaż. Konkurencyjne ceny i atrakcyjne rabaty. 

Szybki kontakt

884 302 101
33 842-50-68

biuro@montoplast.pl

32-600 Oświęcim
ul. Jagiełły 77C